Dřevěné krovy

Základem každé kvalitní střechy jsou dobře postavené krovy. Úkolem krovu je přenášet na nosné konstrukce stavby tíhu střešního pláště, vlastní hmotnost a namáhání střechy způsobené povětrnostními vlivy (sníh, vítr). V dnešní době se používají krovy ocelové, někdy železobetonové, avšak tradiční dřevěné krovy jsou u většiny staveb stále ve velké oblibě. U dřevostaveb a roubenek se jiný než dřevěný krov ani nepoužívá. Mezi hlavní výhody krovů patří možnost vybudování obytného podkroví. Tradiční krovy jsou také vhodné pro střechy s větším sklonem. Nevýhodou krovu je nemožnost jejich použití na velké střechy bez dodatečných nosných prvků. V takovém případě se používají příhradové vazníky.

Realizace krovů

Provádíme kompletní realizaci dřevěného krovu na míru. Umíme realizovat vaznicovou, krokevní i hambálkovou soustavu a poradíme vám, která je pro vaši stavbu nejvhodnější. Zpracujeme projekt krovu ve 3D, poskytneme odborné poradenství a společně s vámi doladíme detaily. Na CNC obráběcím stroji vyrobíme jednotlivé součásti krovu rychle, kvalitně a s vysokou přesností. Součásti krovu dopravíme na místo vaší stavby a krov sestavíme. Pokud zvládnete krov sestavit svépomocí, poskytneme vám návod na montáž.

Rekonstrukce krovu

Provádíme rekonstrukce dřevěných krovů u všech typů stabev. Odborně posoudíme stav krovu a navrhneme rozsah rekonstrukce. Na CNC obráběcím stroji vyrobíme poškozené nebo degradované díly a zajistíme jejich výměnu v krovu.

Nabízíme

  • Kompletní realizaci krovu
  • Rekonstrukci krovu
  • Klasické soustavy – krokevní, habálková
  • Vaznicové soustavy – stojatá/ležatá stolice, věšadlo, vzpěradlo
  • Výrobu jednotlivých dílů krovů na zakázku
  • Doplnění původních krovů o degradované nebo poškozené části